خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ ساعت ۱۰:۲۰:۴۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  کامران ساختمانگر جهت تحمل حبس احضار شد

کامران ساختمانگر جهت تحمل حبس احضار شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۷ مهرماه، کامران ساختمانگر فعال کارگری جهت تحمل حبس به شعبه‌ اجرای احکام دادسرای سنندج احضار شد. این فعال کارگری پیش از این به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده و این حکم در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شده بود. به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری در خصوص او قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۷ مهرماه ۹۹، کامران ساختمانگر طی یک ابلاغیه به شعبه‌ چهارم اجرای احکام کیفری سنندج احضار شد.

بر اساس این گزارش، در برگه‌ی ابلاغیه مقرر شده است که وی باید طی ۳۰ روز خود را به اجرای احکام معرفی کند در غیر این صورت وثیقه‌ی تامین شده، مصادره خواهد شد.

وی پیشتر در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۹۸ و در مرحله بدوی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

در فروردین ماه سال جاری دادگاه تجدید نظر استان کردستان حکم صادره علیه کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج را عینا تائید و به وی ابلاغ کرد.

این فعال کارگری پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهر منتقل شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۷ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

این فعال کارگری اواسط اسفندماه سال گذشته، از مسدود و توقیف شدن کلیه حساب های بانکی خود با دستور قضایی، خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید