خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  پرونده مادر کودک آزار در مشهد؛ شکنجه کودک جهت افزایش دنبال کننده فردی دیگر در اینستاگرام صورت گرفته است

پرونده مادر کودک آزار در مشهد؛ شکنجه کودک جهت افزایش دنبال کننده فردی دیگر در اینستاگرام صورت گرفته است

خبرگزاری هرانا – رییس پلیس فتا خراسان‌ رضوی ضمن تشریح جزییات بیشتر از پرونده مادری که اقدام به شکنجه کودک و بازنشر تصاویر آن در فضای مجازی کرده است، علت آزار کودک را به ادعای متهم، هک شدن حساب مجازی وی در اینستاگرام و فشار روانی متعاقب آن برای وی عنوان کرد. به گفته این مقام انتظامی، این فرد غریبه با سناریو سازی از متهم خواسته بود با ارسال تصاویری از فرزند خردسالش او را در افزایش دنبال کننده در فضای مجازی همراهی کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، جواد جهانشیری، رییس پلیس فتا خراسان‌ رضوی زوایای جدیدی از پرونده آزار کودک توسط مادرش در مشهد را تشریح کرد.

وی با اعلام این خبر گفت: “با رصد و پایش فضای سایبری و با توجه به تعداد بسیار گزارشات مردمی مبنی بر پیگیری زودهنگام و برخورد با مسبب ایجاد تصاویر دلخراش و فیلم‌های کوتاه از کودک آزاری مادر جوان در فضای اینستاگرام، رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت”.

رییس پلیس فتا خراسان‌ رضوی ادامه داد: “متهم درباره علت و انگیزه ارتکاب کودک آزاری مدعی شد که صفحات شخصی وی در فضای مجازی توسط مردی هک شده و زن جوان تحت تاثیر فشار روانی از سوی این فرد، اقدام به ارسال تصاویری از کودک خردسالش برای این مرد غریبه می‌کرده ‌است. طبق گفته متهم، این فرد غریبه از وی خواسته بود با ارسال تصاویری از فرزند خردسالش او را در افزایش دنبال کننده در فضای مجازی همراهی کند تا از این طریق بتواند آمار بازدیدکنندگان و دنبال شوندگان در شبکه اجتماعی اینستاگرام را افزایش دهد”.

سرهنگ جهانشیری افزود: “تحقیقات نهایی کارشناسان و ادله دیجیتالی، دلالت بر صحت گفته‌های متهم دستگیر شده بود که با دستور قضایی حکم بازداشت وی برای بررسی سلامت روانی و پزشکی او صادر شد”.

وی با بیان اینکه هیچ مبلغی بابت گذاشتن تصاویر کودک آزاری به حساب این زن واریز نشده است، ادامه داد: “این اقدام نوعی سناریوسازی از سوی مرد غریبه بوده ‌است”.

رییس پلیس فتا خراسان‌ رضوی در خصوص  وضعیت کودک آزار دیده گفت: “اوضاع بالینی کودک آسیب دیده مناسب است و برابر تعاملات برون سازمانی نتایج بررسی‌ها و یافته‌های فنی و انتظامی پلیس به منظور اقدامات لازم و قانونی در اختیار سایر نهادها و سازمان های مرتبط نظیر سازمان بهزیستی قرار گرفته است”.

گفتنی است این زن که فرزند خود را مورد آزار و اذیت قرار داده و تصاویر آزار و شکنجه این کودک را در اینستاگرام منتشر می کرده است، طی روزهای اخیر بازداشت شد.

متهم که هویت وی «مهلا» عنوان شده، بارها ضمن انشار تصویر کارت بانکی خود در صفحه اینستاگرام، اعلام کرده بود:« پول بدهید تا بنیامین را کتک نزنم».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید