خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  دادگاه تجدیدنظر پرستار خمینی‌شهر برگزار می‌شود؛ وزارت بهداشت باید پاسخگو باشد

دادگاه تجدیدنظر پرستار خمینی‌شهر برگزار می‌شود؛ وزارت بهداشت باید پاسخگو باشد

خبرگزاری هرانا ـ قائم مقام سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه دادگاه تجدیدنظر پرستار خمینی شهر برگزار خواهد شد، گفت که به جای اینکه معلول را متهم بدانیم باید وزارت بهداشت را که هنوز نتوانسته رابطه مالی را در بیمارستان‌های دولتی ریشه‌کن کند، متهم دانست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، محمد شریفی مقدم در خصوص تقاضای سازمان نظام پرستاری برای عفو پرستار حادثه بیمارستان خمینی شهر، گفت: “عامل اصلی این اتفاق رابطه مالی است که هنوز در بیمارستان‌ها وجود دارد بنابراین به جای اینکه معلول را متهم بدانیم باید عامل اصلی یعنی مسئولان وزارت بهداشت را که سنگ اهداف طرح تحول سلامت را بر سینه می‌زنند و شعار می‌دهند هیچ ارائه خدمتی به بیمار به دلیل مسائل مالی بر روی زمین نمی‌ماند را متهم دانست”.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری، افزود: “حکم پرستار بیمارستان خمینی شهر صادر و مهلت ۲۰ روزه تجدیدنظرخواهی داده شده که پس از تکمیل پرونده در مرحله اولیه پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال و زمان تشکیل جلسه تجدیدنظر مشخص خواهد شد که بر این اساس سازمان نظام پرستاری نامه‌ای را به رئیس قوه قضائیه ارسال کرده است”.

وی یادآور شد: “متهم بودن پرستار هنوز محرز و قطعی نیست و باید برای قضاوت نهایی تا دادگاه تجدیدنظر صبر کنیم”.

لازم به ذکر است که طی روزهای گذشته، کادر درمان بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر از توابع استان اصفهان، به دلیل عدم بضاعت مالی خانواده یک بیمار خردسال، بخیه چانه صدرای چهار ساله را شکافتند و او را با چانه شکافته شده و خونین روانه خانه کردند. دستگاه قضایی استان اصفهان رسیدگی به این پرونده را در دستور کار دارد و در حال بررسی این موضوع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید