خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۶ مهر ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۶ ساعت ۱۳:۳۷:۵۱

    خانه  > کارگران  >  خوداری سازمان تامین اجتماعی از تمدید و تعویض دفترچه های درمانی کارکنان شرکت واحد

خوداری سازمان تامین اجتماعی از تمدید و تعویض دفترچه های درمانی کارکنان شرکت واحد

خبرگزاری هرانا – سازمان تامین اجتماعی از تمدید و تعویض دفترچه های درمانی کارکنان شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه خوداری می کند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، نزدیک به ۲ ماه است که کارفرما (شرکت واحد) از واریز کردن حق بیمه کارگران به سازمان تامین اجتماعی خوداری می کند. طبق قراردادهای موجود شرکت واحد و کارکنان موظف هستند که ۳۰% از حقوق کارکنان را به سازمان تامین اجتماعی جهت بیمه های درمانی پرداخت نمایند که از آن مبلغ ۲۳% توسط کارفرما (شرکت واحد) و ۷% آن توسط کارکنان باید تامین شود. در طی این مدت مبلغ ۷% از حقوق کارگران توسط کارفرما (شرکت واحد) کاسته شد اما این مبالغ هنوز به حساب سازمان تامین اجتماعی پرداخت نگردید.

در روزهای اخیر کارکنان شرکت واحد برای تعویض و تمدید تاریخ اعتبار دفترچه های درمانی به کارگزارهای شعبه ۴ و ۲۳ مراجعه کرده اند، آنها از تمدید و تعویض دفترچه ها خوداری کرده اند. این مسئله باعث شده است که کارکنان شرکت واحد نتوانند از بیمه درمانی خود استفاده نمایند.

کارکنانی که سازمان تامین اجتماعی از تمدید و تعویض دفترچه های درمانی آنها خوداری می کنند باعث ایجاد مشکلاتی درمانی برای آنها شده است. این مسئله همچنین باعث ایجاد اعتراضاتی در بین کارکنان گردیده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید