خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ ساعت ۱۹:۰۵:۵۶
خبرگزاری هرانا

نامه های زندان

پرونده تجاوز در ایرانشهر؛ نامه اعتراضی و اعتصاب ۳ روزه زندانیان اهل سنت زندان رجایی‌شهر

خبرگزاری هرانا – جمعی از زندانیان سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج با نگارش نامه‌ای سرگشاده اعلام کردند که در واکنش به واقعه تجاوز به تعداد زیادی از . . .

نامه مجید اسدی در اعتراض به کارشکنی مسئولان در روند درمان آرش صادقی

خبرگزاری هرانا – مجید اسدی، زندانی سیاسی محبوس در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به کارشکنی مسئولان زندان در روند درمان آرش صادقی که به . . .

محکومیت اعدام محمد ثلاث توسط زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – جمعی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) با امضای بیانیه ای اعدام محمد ثلاث درویش گنابادی زندانی در ایران را محکوم کردند، آنها . . .

نامه ۲۸ تن از فعالان سیاسی و روزنامه‌نگار برای لغو حکم اعدام رامین حسین پناهی

خبرگزاری هرانا – بیست و هشت تن از فعالان سیاسی و روزنامه‌نگار با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای خواهان لغو حکم اعدام رامین حسین پناهی، زندانی . . .

نامه دوم هنرمندان به رییس‌جمهور برای رفع محدودیت بهروز وثوقی

خبرگزاری هرانا – به دنبال نامه حمایت ۱۱۱ هنرمند و فیلمساز و اهالی فرهنگ به رئیس جمهور، ۶۰ نفر دیگر از اهالی فرهنگ و سینما با امضای آن . . .

نامه سرگشاده خواهر سام رجبی فعال محیط زیست بازداشتی به حسن روحانی

خبرگزاری هرانا – کتایون رجبی خواهر سام رجبی یکی‌ از فعالان محیط زیستی که به اتهام “جاسوسی” در بازداشت به سر می برد در نامه ای به حسن . . .

نامه مشترک عبدالفتاح سلطانی و نرگس محمدی؛ سلول انفرادی شکنجه و اعتراف تحت فشار فاقد اعتبار است

خبرگزاری هرانا – عبدالفتاح سلطانی، عضو و نرگس محمدی، سخنگو و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که اینک دوران محکومیت خود را در زندان می‌گذرانند، در نامه . . .

نامه سرگشاده جمعی از زندانیان سیاسی بلوچ زندان اردبیل در واکنش به نقض حقوق شهروندان بلوچ

خبرگزاری هرانا – جمعی از زندانیان سیاسی بلوچ که به صورت تبعیدی در زندان مرکزی اردبیل دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند، در اعتراض به تبعیض و قتل . . .

اعدام تحت هر شرایطی نوعی قتل دولتی است؛ نامه هفت تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – جمعی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به افزایش آمار اعدام در ایران و تایید حکم اعدام رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی . . .

نامه بیش از صد تن از هنرمندان به رییس‌جمهور برای رفع محدودیت بهروز وثوقی

خبرگزاری هرانا – بیش از صد تن از هنرمندان عرصه فیلم‌سازی با نوشتن نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، خواهان رفع محدودیت‌ها برای هنرمندان ازجمله بهروز وثوقی شدند. در این . . .

مهدی کروبی؛ ملک‌الموت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت حصر غیرقانونی ما خواهد بود

خبرگزاری هرانا – مهدی کروبی با نگارش نامه‌ای خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی . . .

اعتراض به برخورد با معلمان؛ نامه سه زندانی محبوس در اوین خطاب به رئیس جمهور

خبرگزاری هرانا – محمود بهشتی، عبدالفتاح سلطانی و اسماعیل عبدی، سه تن از زندانیان زندان اوین با نگارش نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی رئیس جمهور ایران نسبت به . . .

یاد فرزاد عزیز را گرامی داشتیم؛ نامه گلرخ ایرایی به مناسبت سالگرد اعدام فرزاد کمانگر

خبرگزاری هرانا – گلرخ ابراهیمی ایرایی، کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین در پی سالگرد اعدام فرزاد کمانگر، معلم و فعال حقوق بشر نامه‌ای نوشته است. . . .

نامه همسر رویین عطوفت فعال ملی مذهبی و اعتراض به لغو مرخصی

خبرگزاری هرانا – رقیه زارع پور همسر رویین عطوفت فعال ملی مذهبی که هم اکنون دوران حبس خود را می‌گذراند با نوشتن نامه‌ای به کارشکنی در اعطای مرخصی . . .

نرگس محمدی؛ سلول انفرادی مصداق بارز شکنجه برای اعتراف گیری است

خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر و نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر طی نامه‌ای از درون زندان اوین، با اشاره به بازداشت فعالان محیط زیست و . . .

متن کامل پاسخ وکیل رامین حسین پناهی به اظهارات دادگستری کردستان

خبرگزاری هرانا – در واکنش به اطلاعیه دادگستری کردستان که مدعی شده رامین حسین پناهی هنگام دستگیری «مسلح به سلاح کلاش، اسلحه کمری و نارنجک بوده» و به . . .

نامه پیام شکیبا به مناسبت روز جهانی کارگر

خبرگزاری هرانا – پیام شکیبا زندانی سیاسی که از ۱۶ ماه پیش در زندان محبوس در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می‌شود، به مناسبت روز جهانی کارگر نامه‌ای سرگشاده . . .

نامه علیرضا توکلی؛ امنیت اخلاقی به زبان چماق

خبرگزاری هرانا – علیرضا توکلی مدیر کانال تلگرامی که اکنون نزدیک به ۲ سال است در زندان اوین تحمل حبس می‌کند در واکنش به افزایش برخوردهای نیروی انتظامی با زنان . . .

نامه مجید اسدی به مناسبت روز جهانی کارگر و روز معلم

خبرگزاری هرانا – مجید اسدی فعال سابق دانشجویی و زندانی سیاسی محبوس در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کارگر و هفته . . .

خانه سینما از قوه قضائیه خواست حکم خود درباره جعفر پناهی را بشکند

خبرگزاری هرانا – خانه سینما طی نامه‌ای از ریاست قوه قضائیه درخواست کرد تا امکان حضور جعفر پناهی را در جشنواره فیلم کن فراهم آورد. پیشتر نیز شوراى . . .

نامه جمعی از استادان و فعالان محیط زیست به حسن روحانی درباره وضعیت فعالان محیط زیستی‌ بازداشتی

خبرگزاری هرانا – جمعی از استادان، پیشکسوتان، نمایندگان انجمن‌ها و فعالان محیط زیست با انتشار نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، ضمن انتقاد از وضعیت ۱۳ فعال محیط زیستی . . .

نامه نرگس محمدی در پی اعطای جایزه آندره ساخارف به او

خبرگزاری هرانا – مراسم اعطای جایزه آندره ساخارف در امریکا برگزار شد و این جایزه امسال مشترکاً به نرگس محمدی، سخنگو و معاون کانون مدافعان حقوق بشر از . . .

نامه آرش صادقی؛ قلمش را شکستند، بر دهانش قفل زدند، با دهانی بسته یکپارچه فریاد شد

خبرگزاری هرانا –  آرش صادقی، فعال حقوق بشر محبوس در زندان رجایی شهر کرج با نگارش نامه‌ای سرگشاده خواستار حمایت از همسرش گلرخ ایرایی (کنشگر مدنی زندانی) که . . .

نامه صادق زیباکلام به رییس قوه قضاییه؛ بر چه اساسی داشتن باور مغایر با نظر حکومت جرم است

خبرگزاری هرانا – صادق زیباکلام استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی که ۲۲ اسفندماه سال گذشته توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام “تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب” . . .

خبرگزاری هرانا