خبرگزاری هرانا
خبرگزاری هرانا

گزارشات دوره ای

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر شهریور ۱۴۰۲

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی شهریور ۱۴۰۲ است که به همت نهاد آمار، . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر مردادماه ۱۴۰۲

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی مردادماه ۱۴۰۲ است که به همت نهاد آمار، . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر تیرماه ۱۴۰۲

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی تیرماه ۱۴۰۲ است که به همت نهاد آمار، . . .

در ۱۰ سال گذشته؛ حداقل ۴۸۰۰ شهروند در ایران اعدام شدند؛ نیمی از آنان متهمان جرایم مواد مخدر بودند

خبرگزاری هرانا – در ده سال گذشته (۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳) در مجموع ۴۸۲۹ مورد اجرای حکم اعدام توسط هرانا شناسایی یا گردآوری شد. اتهام ۲۱۹۶ تن از اعدام . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر خرداد ۱۴۰۲

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی خردادماه ۱۴۰۲ است که به همت نهاد آمار، . . .

ده ماه پس از شروع اعتراضات؛ گزارشی از آخرین وضعیت حقوقی معترضان محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا – از آغاز روند رسیدگی به پرونده معترضان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ تاکنون، دستکم ۲۵ معترض حکم اعدام دریافت کردند. حکم اعدام محمد . . .

در ده ماه اخیر؛ گزارشی از برخوردهای امنیتی و قضایی با ۱۲۹ وکیل دادگستری

خبرگزاری هرانا – از روزهای آغازین اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ تاکنون، تعداد پر شماری از وکلای دادگستری به دلایل مختلفی از جمله عمل به حرفه خود یا اظهار نظر . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر اردیبهشت ۱۴۰۲

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ است که به همت نهاد . . .

روز جهانی کارگر؛ نگاهی آماری به وضعیت کارگران در یک سال اخیر ۱۴۰۲-۱۴۰۱

خبرگزاری هرانا – یازدهم اردیبهشت ماه (۱ می) به عنوان روز جهانی کارگر، فرصتی دوباره برای توجه به وضعیت جامعه کارگری کشور و معضلات پرشمار آنان به خصوص . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر فروردین ۱۴۰۲

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی فروردین ماه ۱۴۰۲ است که به همت نهاد . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر اسفند ۱۴۰۱

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی اسفندماه ۱۴۰۱ است که به همت نهاد آمار، . . .

نگاهی آماری به جلوه‌هایی از نقض حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت – ۱۴۰۱

خبرگزاری هرانا – سال ۱۴۰۱ تصویری بارز از تداوم نقض حقوق بشر در ایران را روایت می‌کند. تهدید مستمر حق آزادی اندیشه و بیان، برخورد با معترضان مسالمت . . .

بررسی حقوقی جایگاه اعتراضات اخیر و سرکوب آن از منظر قوانین بین الملل / برایان کورین

خبرگزاری هرانا – برایان کورین وکیل مشهور حقوق بشری اهل آفریقای جنوبی است که به دلیل بیش از چهار دهه فعالیت‌های بین المللی‌اش در ارتقای حقوق بشر و . . .

صد و پنجاه و هفت روز با اعتراضات؛ جمع بندی اولیه از روند آزادسازی زندانیان

خبرگزاری هرانا – اکنون صد و پنجاه و هفت روز از شروع اعتراضات سراسری در ایران با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” می گذرد. گزارش پیش رو به . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر بهمن ۱۴۰۱

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی بهمن ماه ۱۴۰۱ است که به همت نهاد . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر دی ۱۴۰۱

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی دی ماه ۱۴۰۱ است که به همت نهاد . . .

گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۲

خبرگزاری هرانا – گزارش پیش رو حـاصل جمع آوری، تجزیه، تحـلیل و مسـتند سـازی تعداد ۱۳۳۴۲ گزارش از وضعیت حقوق بشر منتشر شده توسط منابع خبری در محدوده . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر آذر ۱۴۰۱

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی آذر ماه ۱۴۰۱ است که به همت نهاد . . .

زن، زندگی، آزادی؛ گزارش تفصیلی از ۸۲ روز اعتراض در سراسر ایران

خبرگزاری هرانا – بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر آبان ۱۴۰۱

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی آبان ماه ۱۴۰۱ است که به همت نهاد . . .

گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر مهر ۱۴۰۱

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی مهر ماه ۱۴۰۱ است که به همت نهاد . . .

نگاهی به سلاح و مهمات؛ گزارش دادگستر از مرگ آفرینی در اعتراضات جاری

خبرگزاری هرانا – دادگستر، بانک اطلاعاتی ناقضان حقوق بشر در گزارش پیش رو با بهره گیری از نظر کارشناسان تلاش کرده است نشان دهد چگونه برخلاف ادعاهای فرمانده . . .

زن، زندگی، آزادی؛ گزارش جامع از ۲۰ روز اعتراض در سراسر ایران

خبرگزاری هرانا – بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده . . .

به مناسبت روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ گزارش یک ساله اعدام در ایران ۲۰۲۲-۲۰۲۱

خبرگزاری هرانا – به کوشش نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به روال هر ساله همزمان با ۱۰ اکتبر، روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام گزارش . . .

خبرگزاری هرانا