خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه 28 اکتبر 2019, 22nd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2019/10/28 ساعت 19:25:10
خبرگزاری هرانا

مصاحبه و گفتگو

بی خانمان ها و فاکتور هویت جنسی؛ گفتگو با یک شهروند/رضوانه محمدی

ماهنامه خط صلح – قوانین بین المللی در زمینه حقوق بشر، حق داشتن مسکن مناسب را برای همگان از زن، مرد و کودک الزامی می داند. این حق . . .

تبعیض و آزار سیستماتیک بهاییان در ایران؛گفتگو با پیام ولی، شهروند بهایی/گفتگو از سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – پیام ولی، شهروند بهایی که مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، صرفا به دلیل بهایی بودن حقوق شهروندی اش به صورت سیستماتیک و گسترده . . .

نگاه مردم به زمین به عنوان یک کالای سرمایه ای است؛ در گفتگو با علیم یارمحمدی نماینده مجلس/ گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – طرح اقدام ملی مسکن در ماه های اخیر توجهات بسیاری را به خود معطوف کرده است. در ایرانی که در دولت احمدی نژاد با . . .

گفتگو با صالح نیک بخت؛ مجازات شلاق برای کارگران و زنان موجب تشدید ستیز اجتماعی می شود / سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – محمد صالح نیک بخت حقوق دان برجسته و وکیل مدافع نام آشنای ایران، فعال حقوق بشر و عضو انجمن حمایت از زندانیان است. وی . . .

در مجلس نمی توانیم از قوه قضائیه پاسخگویی بطلبیم؛ در گفتگو با پروانه سلحشوری نماینده مجلس/ گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی است. او که دانش آموخته دکتری جامعه شناسی است، در تمام طول عمر مجلس . . .

گزارشی از وضعیت صنعت چاپ در ایران؛ گفتگو با یک ناشر/جواد عباسی توللی

ماهنامه خط صلح – وزارت فرهنگ و ارشاد از تابستان سال گذشته و با آغاز بحران بازار کاغذ در ایران با تشکیل “کارگروه سامان دهی کاغذ” به عنوان . . .

نگاهی به فشارهای اخیر بر کارگران در اهواز؛ در گفتگو با میثم آل مهدی/گفتگو از سیمین روزگرد

ماهنامه خط صلح – فولاد اهواز در پی تصویب “قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی،”در سال ۱۳۸۸ توسط سازمان خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار . . .

گفتگو با مادری که به همراه سه دخترش قربانی اسیدپاشی شده اند

خبرگزاری هرانا – اسید، یکی از معدود محصولاتی است که بازار خرید و فروش آن در کشور هرگز از رونق نیفتاده است. علاوه بر سهولت دسترسی و تهیه . . .

مشکل ما در حوزه همکاری هاست؛ در گفتگو با بشیر خالقی نماینده مجلس پیرامون بحران سلامت و دارو/گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – بحران در عرصه سلامت و دارو بحثی است که بارها در ایران پی گرفته شده و حال در وضعیت تحریم تشدید شده است. منتقدان . . .

بازنشر گفتگوی خط صلح با دکتر بسکی به بهانه درگذشت او

ماهنامه خط صلح – غلامعلی بسکی که به عنوان پدر طبیعت ایران شناخته می‌شود روز گذشته با کارنامه ای پربار از فعالیت های مدنی و محیط زیستی درگذشت. . . .

مهدیه گلرو؛ فمنیسم به نفع هم زنان و هم مردان است / گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – مهدیه گلرو، فعال حقوق زنان، متولد شهریور ۱۳۶۴، در دانشگاه علامه طباطبایی و الزهرا در رشته اقتصاد درس خوانده است، وی به دلیل فعالیت . . .

پرویز پیران؛ کلید رهایی و توسعه جامعه ایران در دست زنان است/گفتگو از سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – پرویز پیران، جامعه‌شناس و متولد شهر همدان به سال ۱۳۲۹ است. وی در دانشگاه های علامه طباطبایی، تهران و شهید بهشتی تدریس کرده است. . . .

کابوسمان پابرجاست؛ در گفتگو با مصطفی پروین، هنرمند اردبیلی/ سیاوش خرمگاه

ماهنامه خط صلح – اردیبهشت ماه سال جاری اجرای یک پرفورمنس اعتراضی در اردبیل به نام “کابوسمان پابرجاست” توجه مخاطبان، خصوصاً هنرمندان و فعالین مدنی را به خود . . .

نوا جنگوک: ممنوعیت صدای زن تبعیض و خشونت علیه زنان است/ نرگس سرلک

ماهنامه خط صلح – نوا جنگوک از جمله زنانی است که در ایران به صورت حرفه ای به آوازخوانی و موسیقی پرداخته است. وی که فرزند نوازنده سرشناس، استاد . . .

آیت الله معصومی تهرانی: خوردن روزه در ملاءعام، نه مجازات دارد و نه حرام است/ علی کلائی

ماهنامه خط صلح – آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی، روحانی نام آشنا و ساکن تهران است که در حدود سه دهه اخیر، به دلیل فعالیت ها و نظرات . . .

علی سرابی، بازیگر تئاتر؛ سال ۹۷ شدیدترین فشار و سانسور به تئاتر وارد شد

خبرگزاری هرانا – علی سرابی بازیگر تئاتر طی گفتگویی از سانسور و ممیزی در هنر و خصوصاً تئاتر ایران می گوید. سرابی معتقد است که نگاه سلیقه ای . . .

افراد در ایران مکلف هستند و نه شهروند؛ در گفتگو با سعید معید فر، جامعه شناس/ سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – دکتر سعید معیدفر، جامعه شناس و استاد سابق دانشگاه تهران، که در سال های ۱۳۸۳ -۱۳۸۷ رئیس انجمن جامعه شناسی ایران را نیز بر . . .

نگاهی به وضعیت زندانیان سیاسی در فشافویه؛ در گفتگو با مجید رضایی

ماهنامه خط صلح – ۱۱ مردادماه ۱۳۹۷، تجمعی در تهران در اعتراض به شرایط بد اقتصادی، گرانی و فساد برگزار شد که در پی این تجمع بیش از . . .

گفتگو: مسایل و مشکلات زندانیان مهریه در ازدواج مجدد/ سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – گفتگوی پیش رو با زنی است که همسرش به دلیل عدم توانایی پرداخت مهریه مربوط به ازدواج قبلی خود، مدتی است که در زندان . . .

سکه و حقوق؛ در گفتگو با نسیم امینی، حقوقدان/ سیاوش خرمگاه

ماهنامه خط صلح – در این شماره از خط صلح با خانم نسیم امینی به عنوان حقوقدان، مصاحبه ای در مورد مهریه صورت گرفته است. تاکید پرسشگر بر . . .

گفتگو: مهریه؛ تضمین کننده آینده زن یا حربه ای برای ترذیل او؟/ فاطمه محمدی

ماهنامه خط صلح – مهریه همواره یکی از موضوعات جنجال برانگیز و شاید پر حاشیه خصوصاً در وضعیت بی ثباتی اقتصادی بوده است. برخی معتقدند مهریه مانع فسخ . . .

فاطمه ذوالقدر: مجلس در حال پیگیری برای تعدیل شرعی مهریه است/ علی کلائی

ماهنامه خط صلح – سیده فاطمه ذوالقدر، در دهمین دوره انتخابات مجلس، از لیست “ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان، گام دوم” در تهران وارد مجلس شورای اسلامی شده است. . . .

کافه داونتیسم، ضربدری قرمز بر تمام باورهای غلط / فاطمه محمدی

ماهنامه خط صلح – بیست و یکم مارس روز جهانی سندرم یا نشانگان داون و دوم آوریل روز جهانی اوتیسم بود. اوتیسم یک اختلال رشدی و سندرم داون . . .

پناه بردن به تیغ جراحی از دست سنت ها و خرافه ها/ احسان حسین زاده

ماهنامه خط صلح – این متن، مصاحبه با یک ترنس ایرانی به نام ش.م است که اطلاعات بسیار مفیدی در مورد ترنس ها، مشکلات و تجارب شخصی آن . . .

خبرگزاری هرانا