خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ساعت ۲۳:۲۰:۳۴
خبرگزاری هرانا

مقالات

کوررنگی آقای وزیر در برابر سرخی خون کودکان/ جواد عباسی توللی

ماهنامه خط صلح – «اکنون چهارده میلیون دانش آموز داریم که بر غم همه هجمه های فرهنگی، اگر لازم باشد همانند دوران دفاع مقدس در صحنه خواهند بود . . .

آن چه که برای اقلیت های جنسی لازم است، اما کافی نیست/ رضوانه محمدی

ماهنامه خط صلح – حقوق اقلیت های جنسی در ایران حتی برای بخش کثیری از اپوزیسیون نیز امری حاشیه ای و یا نه چندان مهم تلقی می شود. . . .

تعهدات دولت ها در حمایت از قربانیان وقایع طبیعی/ محمد مقیمی

ماهنامه خط صلح – وقوع حوادث طبیعی که گاهی به فجایعی بزرگ تبدیل می گردد، امری اجتناب ناپذیر است. چنان که سیلاب های پسین در استان های گوناگون . . .

چرا گِل و سیل نفسمان را برید؟/ مرتضی هامونیان

ماهنامه خط صلح – تا لحظه قلمی شدن این کلمات و بنا به اعلام رسمی، ۷۶ کشته و حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان خسارت زده است. وزیر راه . . .

جنبه های حقوقی یک سیل/ حسین احمدی نیاز

ماهنامه خط صلح – هر رخداد طبیعی را می توان از منظر حقوقی مورد تحلیل قرار داد. سیل اخیر ایران به لحاظ گستردگی، میزان تخریب بالا، نقش وسیع . . .

چالش ها و تنگناهای حفظ حقوق زنان در اجلاس سازمان ملل/ الهه امانی

ماهنامه خط صلح – شصت و سومین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل (CSW) (1) در تاریخ ۱۱ الی ۲۲ مارس در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار . . .

بحرانِ مدیریت بحران/ جواد لعل محمدی

ماهنامه خط صلح – گمان نمی کنم که ماجراجویی آسمان چیزی از بوالفضولی مسئولین بحران زده نظام جمهوری اسلامی بکاهد و خانه دل ایرانیان را روشن کند. صد . . .

سیلاب ها، بلای جان گلستان/ دانیال بابایانی

ماهنامه خط صلح – ۲۹ اسفندماه با بارش های شدید چند روزه و تخلیه آب های سرریز شده سدهای گلستان و بوستان و بالا آمدن سطح آب رودخانه . . .

سیل؛ باید و نبایدها/ معین خزائلی

ماهنامه خط صلح – وقوع سیلاب اخیر در ایران مجدداً ضرورت آمادگی در برابر وقوع بلایای طبیعی را یادآور شده است. سیلابی که بر اساس گزارش ها تاکنون . . .

سیلی که همه چیز را برد، جز آن یک دست لباس/ امیر چمنی

ماهنامه خط صلح – نامش سیل است. سیل ویرانگری که قدرت ویرانگری اش را مدیون حماقت انسان است. افکار عمومی تحت تاثیر رسانه های جریان اصلی، آن را . . .

بررسی عملکرد مسئولان و مدیریت بحران های طبیعی در ایران/ فرزاد صیفی کاران

ماهنامه خط صلح – بهار، فصلی که برای ایرانیان منشاء و نماد سرزندگی، آغاز دوباره و سال نو است، امسال با آغاز نوروز ۹۸ رنگ و بوی همیشگی . . .

آسیب پذیری مقابل بلایای طبیعی، نتیجه نگاه امنیتی به مقوله محیط زیست/ محمد محبی

ماهنامه خط صلح – آسیب پذیری شدید شهرهای ایران در مقابل سیل های اخیر، بار دیگر بحران های زیست محیطی ایران را پدیدار ساخت. شهرهای مختلف در استان . . .

سفره ها منهای نفت ها؛ نگاهی بر آثار تحریم نفتی بر زندگی روزمره خانوارهای ایرانی/ بهزاد احمدی نیا

ماهنامه خط صلح – روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ در شصت و هشتمین سالگرد ملی شدن صنعت نفت ایران، اما و اگرهای زیادی درباره آینده این صنعت و ارکان . . .

آیا توهین به سیاستمداران جزو حقوق شهروندی است؟/ احسان حسین زاده

ماهنامه خط صلح – این که “آیا توهین به سیاستمداران جزو حقوق شهروندی است؟” سوالی است که برخی سیاستمداران و نظام های حقوقی در حال حاضر جواب آن . . .

حق غذا در قانون هدفمند کردن یارانه ها/ محمد مقیمی

ماهنامه خط صلح – تامین حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیازمند آزادی شهروندان در کسب و کار و امور اقتصادی است و به طور اصولی دولت باید با . . .

تورم بالای مواد خوراکی چه گروهی را هدف گرفته است؟/ احمد علوی

ماهنامه خط صلح – بنا به تازه ترین گزارش های منتشره مرکز آمار ایران در خصوص تورم و گرانی کالاها، افزایش قیمت گروه خوراکی ها به خصوص مواد . . .

متاستاز فساد/ مجید دری

ماهنامه خط صلح – گورباچف در یکی از مصاحبه هایش گفته بود (نقل به مضمون): «آن چه باعث فروپاشی شوروی شد، فساد بود. فسادی که آنقدر گسترده شده . . .

قصه کوپن و بازگشت سوال برانگیزش/ مرتضی هامونیان

ماهنامه خط صلح – چهار دهه پس از پیروزی انقلاب و در شرایطی که رهبری نظام بیانیه گام دوم انقلاب را می نویسد، باز نوایی دردآور اما آشنا . . .

آسیب های ناشی از پدیده تهران زدگی/ رضا دهدار

ماهنامه خط صلح – «متاسفانه جوانی که دو روز مشهور شده و به تهران آمده، به خودش اجازه می دهد از وزیر، مدیر باشگاه، صداوسیما و رئیس‌جمهور انتقاد . . .

نگاهی به وضعیت معیشتی بازنشستگان و کارکنان و کارگران کشور/ امیر جواهری لنگرودی

ماهنامه خط صلح – روزها و هفته های پشت سرگذاشته، با چهل سالگی انقلاب بهمن ۵۷ روبه رو بودیم. حال سال ۹۸ هم آغاز شده است. اما زندگی . . .

گرانی روزافزون در ایران و به خطر افتادن “امنیت غذایی” ایرانیان/ محمد محبی

ماهنامه خط صلح – افزایش قیمت کالاهای اساسی در ایران، در سال ۱۳۹۷، روند بسیار تند و شدیدی داشت. از آن جا که قیمت کالاهای مرتبط با تغذیه . . .

بهایی بودن جرم نیست/ محمد مقیمی

ماهنامه خط صلح – هم وطنان بهایی از هرگونه فعالیت سیاسی پرهیز نموده و اساساً از سال ۱۳۶۲ جامعه بهایی در ایران دارای هیچ تشکیلاتی نیست. بنابراین، اموری . . .

رشد پدیده بی خانمانی و پیامدهای آن در جامعه امروز ایران/ امیر رزاقی

ماهنامه خط صلح – پیشرفت علوم و فناوری سبب توسعه جوامع و تحول در شیوه های زیست انسان ها شده است. گذر جوامع به عصر مدرن پیامدهایی را . . .

طرح پادگانی مبارزه با معتادان متجاهر؛ از اشتباه تا شکست/ حسین احمدی نیاز

ماهنامه خط صلح – ایران سالیان سال است که گریبانگیر موضوع مواد مخدر است؛ از زمان قاجار که تریاک استعمال می شد این دغدغه شروع شده که چگونه . . .

خبرگزاری هرانا