خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷, 23rd of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ساعت ۱۹:۳۲:۲۳
خبرگزاری هرانا

مقالات

ته مانده بودجه کشور برای وزارت آموزش و پرورش/ نوید محبی

ماهنامه خط صلح – سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش نقش کلیدی در رشد و توسعه انسانی کشورهای توسعه یافته داشته است. کشورهای جهان با اختصاص دادن . . .

یک بام و دو هوا در اخذ وجوه غیرقانونی/ جواد لعل محمدی

ماهنامه خط صلح – خداوند رحمت کند عبدالله مستوفی را. ایشان جنگ زرگری را کنایه از تظاهر در مشاجره و نزاعی می دانستند که من باب مصلحت است . . .

عدالت؛ تئاتر ژانر وحشت در قوه قضاییه/ ساقی لقایی

ماهنامه خط صلح – مجازات زندان اگر برای متنبه شدن، بازآموزی، اصلاح و سپس بازگشت به آغوش جامعه نیست، برای چیست؟ اتهام منتسب به فردی که دستگیر می . . .

وکلای منتقد مورد غضب صاحبان قدرت/ محمد مقیمی

ماهنامه خط صلح – تجربه نشان داده است که همواره پس از انقلاب ها، وکلا و حرفه وکالت مورد بی مهری انقلابیون قرار گرفته اند. برای نمونه پس . . .

یک ملت یا دو ملت یا یک مردم دوپاره؟/ امیرسالار داودی

ماهنامه خط صلح – اعدام هایی که فارغ از ماهیت اتهامات وارده به متهمین مربوطه و چند و چون برگزاری محاکمات و این که آیا جری تشریفات دادرسی . . .

سال تحصیلی و فقدان حقوق دانش آموزی/ حسین احمدی نیاز

ماهنامه خط صلح – مهر هر سال قریب به هجده میلیون دانش آموز ایرانی وارد مدرسه می شوند؛ هجده میلیون دانش آموز که قرار است آینده ایران را . . .

این خیرین مسئله ساز!/ علیرضا سپاهی لائین

ماهنامه خط صلح – سخن از خیرین مدرسه ساز است؛ “کار خیر” ترم‌ عرفی و اخلاقی پرطرفدار و باسابقه ای است که هیچ کس از شنیدن و به . . .

سیستان و بلوچستان؛ کانون فقر آموزشی و محرومیت/ ایمان فرهی

ماهنامه خط صلح – استان سیستان و بلوچستان از مشکلات آموزشی عدیده ای رنج می برد. این مشکلات در حوزه های سخت افزاری یا عمرانی و نرم افزاری . . .

اروجعلی ببرزاده، نمادی از نظام سلسله مراتبی غیرعادلانه در سیستم های توتالیتر/ محمد محبی

ماهنامه خط صلح – در جریان واقعه حمله به کوی دانشگاه تهران در ۱۸ تیر ۱۳۷۸، نام های زیادی مطرح شد؛ از عزت الله ابراهیم نژاد و سعید . . .

آموزش و پرورش رایگان/ ابوذر نصراللهی

ماهنامه خط صلح – در هزاره سوم، توسعه و پیشرفت جوامع بشری علاوه بر منابع مالی وابستگی تنگاتنگی با غنای منابع انسانی دارد. در کشورهای توسعه یافته، پیشبرد . . .

نسبت علایق و نیازها در رویکرد تدوین کتب درسی/ عزیز قاسم زاده

ماهنامه خط صلح – از پیدایش نخستین مدرسه ابتدایی و متوسطه در سال ۱۲۷۶ تا نخستین کتب در دارالفنون در سال ۱۲۳۰ تا به امروز که وسعت انفجار . . .

ریشه یابی و بررسی مشکلات آموزشی مدارس سیستان و بلوچستان/ حبیب الله سربازی

ماهنامه خط صلح – آموزش و پرورش یکی از نهادهای اساسی در هر کشور است که اهداف و مسئولیت های خطیری بر عهده آن گذاشته شده است. در . . .

وزیر خندان و بی خیال و آموزش و پرورش، گرفتار و غمگین/ شیرزاد عبداللهی

ماهنامه خط صلح – در آستانه شروع سال تحصیلی ۹۷-۹۸  مدارس با کمبود معلم، کمبود فضای آموزشی، کمبود مشاور و مربی بهداشت، کلاس های شلوغ و خارج از . . .

نگاهی به شبهات حقوقی اعدام های اخیر/ حسین تاج

ماهنامه خط صلح – مقوله مجازات و انواع آن در حقوق کیفری، در قوانین داخلی و بین المللی تا جایی که قاعده تناسب جرم و مجازات رعایت شود، . . .

او حکم رشد دارد!/ رایحه مظفریان

ماهنامه خط صلح – در کتاب حقوق مدنی خانواده نوشته دکتر کاتوزیان، خانواده این گونه تعریف شده است: «گروهی است که به دلیل قرابت یا زوجیت، همبستگی حقوقی . . .

توسعه سیاسی، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی/ محمد مقیمی

ماهنامه خط صلح – پس از انقلاب همواره کشور ما شاهد بحران ها و مشکلات اقتصادی بوده است. این مشکلات علل گوناگونی دارند که بیش تر آن ها . . .

اعدام های مواد مخدر از اصلاح تا اجرا/ مصطفی احمدیان

ماهنامه خط صلح – چرخه اعدام در خصوص محکومان مواد مخدر در طول سال های گذشته، بی رویه اعمال می شد. حاصل کار اما بی نتیجه بودن و . . .

از گشت جندالله تا گشت ارشاد/ سعید آگنجی

ماهنامه خط صلح – زمانی که به تصاویر دوران مبارزات مردمی قبل از بهمن ۵۷ نگاه می کنیم، شاهد هستیم زنان بسیاری که مقید به حجاب نبودند در . . .

ناموفق بودن طرح ها و راهبردهای “صیانت از حریم عفاف و حجاب” در جامعه/ امیر رزاقی

ماهنامه خط صلح – بررسی نحوه سیاستگذاری و جرم انگاری بدحجابی در نظام جمهوری اسلامی بخش جدایی ناپذیر مقوله حجاب را از سیاست رسمی نظام نشان می دهد . . .

اجبار حجاب یا سوزاندن پول مردم؛ به نام هیچ!/ علی کلائی

ماهنامه خط صلح – در روزهای اخیر عبارت ۴۰ سال پس از انقلاب ۵۷ و تعابیری شبیه به این آن قدر به گوش می رسد که گاه می . . .

اجازه‌ی دیدن بی اجازه‌ی شیون و فریاد؛ روایتی از آخرین دیدار خانواده‌ با پیکر بی‌جان “لقمان و زانیار مرادی”

خبرگزاری هرانا – بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی سابق در یادداشتی به تشریح آخرین دیدار خانواده‌های “لقمان و زانیار مرادی” با پیکر بی‌جان فرزندانشان پرداخت و . . .

زن عورت است، بپوشانیدش!/ ساقی لقایی

ماهنامه خط صلح – بدن زن هنوز هم – اگر نگوییم اصلی ترین، اما به جرات می توان گفت – یکی از اساسی ترین موضوعات سیاسی در جوامعی . . .

مروری بر گزارش مرکز پژوهش های مجلس درباره حجاب؛ آینده با حجاب نیست/ نوید محبی

ماهنامه خط صلح – مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اخیراً گزارشی تحت عنوان “عوامل موثر بر اجرایی شدن سیاست های حجاب و راهکارهای پیش رو” منتشر کرده . . .

بی معنی بودن پژوهش درباره حق پوشش/ محمد محبی

ماهنامه خط صلح – اخیراً پژوهشی درباره دیدگاه جامعه نسبت به “حجاب اجباری” توسط نهاد “مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی” با عنوان “عوامل موثر بر اجرایی شدن . . .

خبرگزاری هرانا