خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  الیاس میرزایی از زندان شیبان اهواز به مرخصی اعزام شد

الیاس میرزایی از زندان شیبان اهواز به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – الیاس میرزایی، زندانی سیاسی روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه از زندان شیبان اهواز به مرخصی درمانی یک ماهه اعزام شد. آقای میرزایی در دیماه سال ۹۶ توسط ماموران اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت و نهایتا توسط دادگاه انقلاب اهواز به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال آن قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، الیاس میرزایی، زندانی سیاسی از زندان شیبان اهواز به مرخصی اعزام شد.

اعزام آقای میرزایی به مرخصی درمانی به مدت یک ماه صورت گرفته است.

آقای میرزایی پیشتر نیز در اوایل فروردین‌ماه ۹۹ در پی شیوع ویروس کرونا در کشور به مرخصی اعزام شده و نهایتا در تاریخ ۱ شهریورماه همان سال  با اتمام ایام مرخصی جهت تحمل مدت باقی‌مانده از حبس به زندان شیبان اهواز بازگشت.

الیاس میرزایی در دیماه سال ۹۶ توسط نیروهای اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت و پس از یک ماه با پایان مراحل  بازجویی با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان سپیدار اهواز شد. او مجددا اوایل اسفند ۹۶ توسط نیروهای اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت و به به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

جلسه دادگاه آقای میرزایی در تیرماه سال ۹۷ در دادگاه انقلاب اهواز از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی و تشکیل گروه بیش از دو نفر به قصد بر هم زدن امنیت کشور محاکمه و مجموعا به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مهرماه سال ۹۷ توسط دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان عینا تایید و در زندان به وی ابلاغ شد.

از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال آن قابل اجرا است.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده آقای میرزایی در خصوص وضعیت وی به هرانا گفته بود: «آقای میرزایی در اسفندماه ۹۸ با ابلاغ عفو رهبری مبنی بر آزادی محکومان سیاسی دارای حکم حبس تا ۵ سال مواجه و با مرخصی منجر به آزادی از زندان شیبان اهواز آزاد شد. اما تیرماه ۹۹ طی تماسی به او گفتند که باید خود را جهت تحمل باقی مانده مدت حبسش به زندان معرفی کند. آقای میرزایی به بیماری قند مبتلا است و با دستور پزشکی قانونی مرخصی وی تمدید شد و با اتمام تمدید مرخصی و عدم موافقت با تمدید مرخصی به زندان بازگردانده شد»

الیاس میرزایی، ۳۰ ساله، دارای مدرک کاشانی اقتصاد، متولد ایذه و ساکن اهواز است. وی تا پیش از بازداشت در سال ۹۶ به عنوان مسئول ایمنی در پالایشگاه آبادان مشغول به کار بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید