خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معطلی کارگران اخراجی مدیران خودرو برای دریافت سنوات

معطلی کارگران اخراجی مدیران خودرو برای دریافت سنوات

خبرگزاری هرانا ـ با گذشت ۸ ماه از اخراج حدود ۱۰۰ نفر از کارگران کارخانه «مدیران خودرو»، هنوز کارفرما مطالبلت مربوط به حق سنوات کارگران اخراجی را پرداخت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران اخراجی این واحد صنعتی گفتند: “آبان ماه سالگذشته(۹۴) حدود ۱۰۰ نفر  از کارگران کارخانه «مدیران خودرو» در استان کرمان، با تمدید نشدن قرارداد کاراخراج شدند”.

به گفته  آنان با وجود آنکه از آن تاریخ تا کنون کارگران بیکار شده پی‌گیر مطالبات معوقه خود هستند،اما کارفرما اعتنایی به پرداخت مطالبات معوقه آنان نمی کند و کارگران در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

طبق اظهارات کارگران اخراجی این شرکت خودرو سازی، هر کدام از همکاران اخراج شده دست کم ۵ میلیون تومان از کارفرما بابت دو سال سنوات پایان کار خود طلب دارند.

این کارگران  همچنین مدعی شدند به صورت میانگین سابقه هر کدام از کارگران اخراجی ۶ تا ۸ سال است که در زمان اشتغال از قرار داد کار معتبر برخوردار نبوده‌اند.

آنها در ادامه در مورد سرنوشت خود و دیگر همکاران تعدیل شده گفتند: “هنوز فرصت دریافت مقرری بیمه بیکاری برای  نیمی از کارگران اخراجی کارخانه مدیران خودرو در اداره کار شهرستان بم فراهم نشده و همین مسئله آنها را در موقعیت سخت بدی مالی  قرار داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید