خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ ساعت ۱۲:۱۲:۵۴

    خانه  > سایر گروهها  >  بررسی قصاص چشمی که در دعوای خیابانی کور شد

بررسی قصاص چشمی که در دعوای خیابانی کور شد

خبرگزاری هرانا ـ پزشکی قانونی از سوی قضات دادگاه جنایی تهران مأموریت یافت تا امکان قصاص چشم یک مرد را بررسی کند که در یک دعوای خیابانی چشم مردم دیگری را نابینا کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوک ایران، شب هجدهم فروردین ماه سال ۹۳ مأموران پلیس در جریان درگیری خونین بین راننده اتوبوس شرکت واحد و راننده خودروی سواری واقع در پایانه غرب تهران قرار گرفتند. با حضور مأموران در صحنه، راننده اتوبوس که از ناحیه چشم و صورت بشدت زخمی شده بود به بیمارستان انتقال یافت و راننده مهاجم نیز از صحنه گریخت.

در تجسس‌های پلیسی مشخص شد راننده شرکت واحد آیت‌ نام دارد و فراری نیز پسری ۲۵ ساله به نام اشکان است که با خودروی سواری‌اش برای دکه‌داران داخل پایانه آب معدنی و اجناس می‌برد.

خیلی زود آیت‌ تحت عمل جراحی قرار گرفت و تلاش تیم پزشکی برای نجات بینایی این مرد مؤثر واقع نشد و چشم چپ وی بر اثر شدت جراحات وارده کاملاً تخلیه شد.

وقتی اشکان دستگیر شد ابتدا هرگونه درگیری را نپذیرفت اما وقتی با شاهدان حادثه روبه‌رو شد چاره‌ای جز اعتراف ندید و گفت که آیت راننده شرکت واحد را مورد حمله قرار داده است و همین اقرار کافی بود تا پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه جزایی عمومی ۱۱۷۷  فرستاده شود.

قضات این شعبه از آنجا که شاکی بینایی چشم چپ خود را کاملاً از دست داده است پرونده را با قرار عدم صلاحیت به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کردند. این پرونده در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران تحت رسیدگی قرار گرفت. از آنجا که راننده اتوبوس تقاضای قصاص چشم جوان مهاجم را کرده بود پزشکی قانونی اعلام کرد که با توجه به نوع ضایعات چشم، نظر به اینکه شرایط یکسان در قصاص باید رعایت شود، امکان قصاص چشم وجود ندارد.

بدین ترتیب صبح دیروز متهم در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک تحت محاکمه قرار گرفت.

در پایان سه قاضی عالیرتبه با هم وارد شور شدند و با توجه به درخواست قصاص چشم، اشکان را به کمیسیون‌ عالی پزشکی قانونی معرفی کردند تا امکان قصاص چشم وی تحت بررسی قرار گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید