خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۵ ساعت ۱۰:۲۱:۴۴

    خانه  > کارگران  >  تعلیق از کار فعالین سندیکایی شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه ادامه دارد

تعلیق از کار فعالین سندیکایی شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه ادامه دارد

خبرگزاری هرانا – یکی دیگر از کارکنان اتوبوس رانی تهران و حومه توسط کمیته انظباطی تعلیق از کار شد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، آقای ناصر محرم زاده از کارکنان شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه که دارای ۱۱ سال سابقه کار و در منطقۀ ۵ تهران شاغل می باشد، روز ۲۳ فروردین ماه تعلیق از کار شد.

او که بصورت شفاهی به کمیته انظباطی شرکت اتوبوس رانی تهران احضار شده است به دلیل عدم احضار بصورت کتبی و رسمی نبودن و هم چنین نامشخص بودن علت احضار، از حضور در کمیته انظباطی خوداری کرد. او در اعتراض به عدم رعایت قوانین کار و آیین نامه های داخلی شرکت واحد از حضور در این کمیته خوداری کرد و کمیته انظباطی نیز در یک اقدامی غیر معمول وخودسرانه در جا او را از کار تعلیق کرده است.

هنگامی که آقای محرم زاده نسبت به حکم تعلیق خود اعتراض کرد به او گفته شد شما می توانید مرخصی بدون حقوق بگیرید تا نسبت به اعتراض شما رسیدگی شود.

آقای ناصر محرم زاده یکی از فعالین سندیکایی است که در جریان اعتصابات کارگران شرکت اتوبوس رانی تهران در سال ۱۳۸۴ به مدت یک سال از کار تعلیق شده بود و در طی این مدت از داشتن حقوق و مزایا محروم بود. او با شکایت به اداره کار و پیگیری حقوقی، کارفرما را موظف به بازگشت به کار و پرداخت حقوق معوقه خود کرد.

هنگامی که آقای محرم زاده به کار بازگشت برای تحت فشار قرار دادن، او را به منطقه ۵ تهران منتقل کردند که با منزلش فاصله زیادی دارد و برای تردد زمان زیادی نیاز دارد تا از این طریق او را وادار به اخراج کنند.

کمیته انظباطی یکی از ابزارهای سرکوب علیه کارگران در محیط کار می باشد و تا به حال اقدام به تعلیق تعدادی از کارگران نموده است که از جملۀ آنها آقای عبدالله حسینی و خانم فرحناز شیری می باشند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید